• 1

Državno prvenstvo (dečki in deklice), Maribor 2022

Od 1. do 3. aprila 2022 je v Mariboru potekalo državno prvenstvo za mlajše dečke in mlajše deklice ter za dečke in deklice v plavanju.

Mlajši predstavniki močno popravili osebne rekorde

Prijavljenih je bilo kar 307 mlajših plavalcev iz 23. slovenskih klubov, ti so med seboj merili moči v dopoldanskem delu. Vsi trije mlajši predstavniki Plavalnega kluba Zdravilišče Radenci so močno popravili svoje osebne rekorde, najboljši uvrstitvi pa je dosegla Katarina Hozjan z 9. mestom na 200 metrov prosto in 12. mestom na 50 m prosto in 100 metrov hrbtno. Maruša Šobak je bila 17. na 50 metrov prosto in 20. na 100 metrov prsno, Jaka Šeruga pa je v moški konkurenci dvakrat osvojil 29. mesti: na 50 metrov prosto in 50 metrov hrbtno.

Uspešni tudi starejši predstavniki

V popoldanskih bojih pa so barve Plavalnega kluba Zdravilišče Radenci, med 246 prijavljenimi tekmovalci iz 26. slovenskih klubov, zelo uspešno zastopali tudi naši dečki in deklice. Luna Bobič je na 100 metrov delfin osvojila 9. mesto, 11. je bila na 50 metrov delfin. Vito Ferčak je na svojem prvem državnem prvenstvu osvojil 14. mesto na 50 metrov prsno in 15. na 100 metrov prsno. Neža Gabor je v enakih disciplinah osvojila 17. in 18. mesto. Hana Muršak je uspela nastopiti le v petek na 400 metrov prosto, kjer je osvojila 23. mesto, v naslednjih dneh pa jo je bolezen prikrajšala za nastope. Tudi Maja Kolarič je uspešno vstopila v tekmovalne vode.

Devet mesecev brez vode v zadnjih dveh letih, rekordno po dolžini v primerjavi z ostalimi slovenskimi plavalnimi klubi, se bo še nekaj časa poznalo v konkurenčnosti. Je pa ta dolga odsotnost pri večini naših plavalcev še povečala željo po treningih, druženju, tekmovanjih in potovanjih, kar se pozna pri sami prisotnosti in zavzetosti na treningih. Za uspehe naših plavalcev v prihodnje, se kljub ne ravno zavidljivim pogojem za delo, ni potrebno bati.