Plavanje je v svetovnem in slovenskem merilu izredno razširjena ter atraktivna športna panoga, ki pa žal v pomurskem okolju zaostaja za slovenskim povprečjem opismenjevanja plavanja. V vseh razvitih družbah je prioritetna športna panoga z močnim tekmovalnim sistemom. Plavalna zveza v Sloveniji združuje čez 2200 tekmovalcev iz 33 klubov. In eden od njih je tudi Plavalni klub Zdravilišče Radenci.

V klubu izvajamo tečaje plavanja za najmlajše, šolo plavanja, rekreativno plavanje za srednješolce in odrasle, gonilna sila pa je tekmovalna skupina. V predhodnem letu smo v poletnih plavalnih tečajih in vrtcih učili čez 100 mladih plavalcev in smo v Pomurju edini klub, ki združuje vrhunsko tekmovalno plavanje ter učenje osnov plavanja. Redno in kvalitetno delo je naše plavalce pripeljalo do stopničk in naslovov državnih prvakov! Sam tekmovali ritem (15 – 20 plavalnih tekmovanj letno) in vsakodnevni treningi so povezani z velikimi finančnimi sredstvi, ki jih v klubu močno primanjkuje. Zato smo v našem klubu izredno hvaležni vsem donatorjem oz. sponzorjem, ki ste pripravljeni finančno podpreti naše delovanje, ter s tem posledično pomagati in razvijati plavalni šport v pokrajini ob Muri.

Delo Plavalnega kluba Rdravilišče Radenci in programe podpirajo naslednji sponzorji.

SPONZORSKA LESTVICA (zneski so na letni ravni)

BRONASTI SPONZOR 500 €; pogodba sklenjena za obdobje enega leta

• Logotip podjetja na plavalni opremi (majice, trenirke)
  • Logotip podjetja na spletni strani kluba
  • Velik reklamni pano z vsemi bronastimi sponzorji 50x30 cm na bazenu Zdravilišča Radenci, ki se izdela v mesecu januarju, ob mednarodnem plavalnem mitingu v Radencih in ostane na bazenu do naslednjega mitinga.

SREBRNI SPONZOR 1000 €; pogodba sklenjena za obdobje enega leta

• Logotip podjetja na spletni strani kluba
  • Reklamni pano 150x75 cm  z logotipom podjetja na bazenu Zdravilišča Radenci

ZLATI SPONZOR 2500 €; pogodba sklenjena za obdobje dveh let